Bezpieczny dom? Dopilnują tego kamery Overmax

0
885

Nie ma zabezpieczeń idealnych. Nawet jeśli zainwestujesz w drzwi antywłamaniowe, czy okleinę do okien to i tak nie masz gwarancji, że profesjonalny włamywacz ich nie sforsuje. Jedyne czego złodzieje się boją, to rozpoznanie. Bo wtedy nawet udany skok może szybko skończyć się złapaniem sprawców. Dlatego warto zainwestować w system kamer. Solidnych, wytrzymałych i stale gotowych do pracy. Podobne rozwiązania proponuje polsko-holenderski producent Overmax. Produkowane przez niego kamery świetnie spiszą się podczas pilnowania Twojego dobytku.

Dlaczego Overmax? Kamera z rozdzielczością HD i po WI-FI

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś seriale poświęcony pracy techników śledczych to z pewnością pamiętasz, że każdy obraz da się powiększyć i wyostrzyć. To mit. Żeby móc skutecznie odczytać numery tablic rejestracyjnych, czy rozpoznać szczegóły biometryczne twarzy potrzebna jest przynajmniej rozdzielczość HD. Dlatego warto postarać się o rejestratory nagrywające odpowiednio czytelny obraz. Jednak to nie wszystko.

Pamiętaj też, że w przeciwieństwie do ręcznych kamer, którymi nagrywasz przyjęcia gwiazdkowe, te przemysłowe stale pracują na zewnątrz i muszą być do takich warunków przygotowane. Dla przykładu: model Overmax Camspot 3,5 został przygotowany do pracy na zewnątrz, w temperaturze od 60°C do -20°C. Ponadto ta kamera nagrywa obraz w rozdzielczości HD, więc nie będziesz mieć problemu z identyfikacją drobnych detali. Oczywiście, jeżeli potrzebujesz kamer o nieco innych możliwościach i oferowanych funkcjach to sprawdź przykładowe produkty na https://www.neo24.pl/overmaxsklep.html. Producent pomyślał też o tych, którzy nie mogą połączyć swoich urządzeń z rejestratorem za pomocą kabla i wyposażył część modeli w moduł WiFi umożliwiający zgrywanie obrazu przez sieć radiową.

Potrzebujesz Full-HD, trybu nocnego?

Czasami łupem złodziei pada drobna biżuteria, czy coś, co trudno rozpoznać na nagraniu o rozdzielczości HD. W takiej sytuacji przyda się nagranie w rozdzielczości full HD, które potwierdzi  charakter skradzionych przedmiotów. W końcu u ubezpieczyciela nie przedstawisz paragonów za zakup pamiątek rodzinnych.

Taką jakość nagrań zapewni Ci kamer Overmax Camspot 4.8. Dodatkowo ta, wyprodukowana przez Overmax, kamera została wyposażona w tryb nagrywania na podstawie promieniowania podczerwonego. Innymi słowy: gdy urządzenie wykryje, że w pomieszczeniu zapada zmrok to uruchomi diody światła podczerwonego i zmieni pasmo nagrywanego światła. To, choć niewidoczne dla ludzkiego oka, znakomicie rozświetli nagrywaną przestrzeń.

Autonomiczny system ochrony kontrolowany za pomocą telefonu

Oczywiście kamery nie zawsze można zainstalować na ścianie domu, czy wewnątrz. Z myślą o takich sytuacjach firma przygotowała system zasilania z użyciem panelu słonecznego. Działa razem w zestawie z Overmax Camspot 5.0. Ten model oszczędnie wykorzystuje energię elektryczną, ponieważ kamera uruchamia się, dopiero kiedy wykryje ruch. Wbudowany akumulator zapewnia działanie urządzenia przez 180 dni, przy 10 detekcjach ruchu dziennie. Najlepiej więc instalować ten zestaw w dobrze nasłonecznionych miejscach o niewielkiej aktywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here