Całkowita ochrona dzięki zaporom sieciowym Cisco

0
978

Sieć, która stanowi centrum działalności wielu przedsiębiorstw, jest dzisiaj narażona na liczne niebezpieczeństwa. Na równi z postępem technologicznym, rozwijają się zagrożenia czyhające na poufne dane. W związku z tym, kluczowym staje się wybór odpowiedniej zapory sieciowej. Zapory sieciowe Cisco to pierwszy firewall w branży NGFW, który jest ukierunkowany na zagrożenia. Cisco Firepower NGFW łączy zaporę sieciową z niezawodnym systemem IPS z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem.

Zapora sieciowa Cisco — funkcje i możliwości

Z rozwiązania Firewall Cisco wynika wiele korzyści:

  • Kontrola dostępu swoich użytkowników do około 4000 aplikacji;
  • Monitorowanie urządzeń, obciążeń roboczych i procesów;
  • Zapobieganie włamaniom dzięki systemowi nowej generacji NGIPS;
  • Kontrola ruchu sieciowego poprzez filtrowanie adresów URL;
  • Advanced Malware Protection czyli ciągłe monitorowanie złośliwego oprogramowania.

Kontrola i ochrona

Klasyczna zapora nie daje szczegółowych danych, które pomogą sprawnie wykryć i zlokalizować zagrożenie. Firewall Cisco zmienia ten stan rzeczy — Cisco NGFW zapewnia wgląd w dane telemetryczne i pliki o potencjalnie złośliwym działaniu w hostach, w sieciach i w infrastrukturze. System zapobiegania włamaniom NGIPS cieszy się najlepszą oceną na rynku wśród swoich odpowiedników.

Zaawansowana ochrona AMP pomaga dostrzec 1% złośliwego oprogramowania, który przedostaje się przez osłonę pierwszej linii. W razie potrzeby AMP nakłada kwarantannę na plik w konkretnym urządzeniu lub wielu urządzeniach.

Zaawansowana funkcja Identity Services Engine daje możliwość śledzenia użytkowników, kontroli dostępu i wymuszenia zasad zapory na urządzeniach w sieci.

Automatyzacja działań

NGFW Cisco cechuje bogaty pakiet możliwości automatycznego zapobiegania różnego rodzaju incydentom. Automatyzacja działań związanych z zabezpieczeniem sieci pozwala zaoszczędzić czas, w dużym stopniu ułatwić pracę z zaporą i nie ogranicza działań firmy. Automatyczne wykrywanie zagrożenia gwarantuje natychmiastową identyfikację źródła i reakcję na atak, poprzez zablokowanie i eliminację zagrożenia. Firewall Cisco szybko podejmuje odpowiednie kroki — zanim potencjalny intruz wykradnie dane lub wyrządzi trwałe szkody.

Rozwiązania dla małych i średnich firm

Zapory sieciowe z rodziny ASA 5500 na rynku zabezpieczeń są najpopularniejszym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Są proste, efektywne, a jednocześnie gwarantują wysoko zintegrowane usługi.

Ta zapora sieciowa jest trafnym wyborem dla firm, której działalność wymaga wielu transakcji — np. w przedsiębiorstwach z branży usług finansowych. Rozwiązania Firewall Cisco zostały zaprojektowane tak, aby były one odzwierciedleniem nowej jakości w elastyczności usług.

Ważną zaletę stanowi również cena rozwiązania Cisco — ceny wdrożenia i eksploatacji są niskie, a możliwości i udogodnienia, wynikające z używania tego zabezpieczenia — duże.

Firewall Cisco, czyli inteligentna i zintegrowana ochrona

Firewall Cisco łączy w sobie światowej klasy zaporę sieciową, jednolite zabezpieczenia komunikacyjne, VPS oraz zabezpieczenie przed intruzami. Dzięki takiemu połączeniu, odbywa się kontrola aktywności sieci i aplikacji. Użytkownicy mogą mieć pewność, że inteligentna ochrona przed zagrożeniami odpowiednio zareaguje zanim zaczną one penetrować obwód sieciowy.

System zabezpieczeń musi nadążać za coraz bardziej wyrafinowanymi atakami. Zapora sieciowa Cisco została zaprojektowania w oparciu o rzetelne dane, zebrane przez grupę Talos — analityków, specjalizujących się w zagrożeniach. W związku z tym klienci mogą liczyć na całkowitą ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami.

Zapora sieciowa Cisco jest wysokiej jakości rozwiązaniem — rodzina urządzeń zabezpieczających sieci biznesowe zapewni skuteczną ochronę. Rozwiązania Cisco spełnią oczekiwania klientów, którzy wymagają skuteczności.

Rozwiązania Cisco to duże wsparcie dla firmy — gwarantuje dostęp do informacji, które są niezbędne dla procesu zwalczania złośliwego oprogramowania. Wszystkie elementy, które składają się na pakiet zapór sieciowych Cisco, łączą się w całkowitą ochronę poufnych danych przedsiębiorstwa.

Zapory sieciowe Cisco zostały docenione przez użytkowników i wyróżnione Gartner Peer Insights Customers’ Choice.

Bezpieczeństwo sieci jest kluczowym ogniwem sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W związku z tym warto nabyć rzetelny pakiet zabezpieczeń, który pozwoli odetchnąć i skupić się na priorytetowych dla biznesu działaniach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu thomas it, w której znajdą Państwo rozwiązania zabezpieczające marki Cisco.

Zachęcamy również do kontaktowania się z ekspertami sklepu thomas it, którzy odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące wyboru skutecznego zabezpieczenia dla firmy.

Zapraszamy do współpracy!