Strona główna # internet Certyfikat SSL – jak tanio go pozyskać?

Certyfikat SSL – jak tanio go pozyskać?

Ochrona danych przesyłanych za pośrednictwem strony internetowej to priorytet w czasach coraz większych zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Jak zwiększyć bezpieczeństwo? Skutecznym rozwiązaniem jest certyfikat SSL. Nie trzeba wcale za niego przepłacać.

Certyfikat SSL staje się coraz popularniejszy w Internecie. Stosują go już nie tylko banki, firmy pożyczkowe, kantory internetowe, biura maklerskie czy urzędy publiczne, ale również sklepy internetowe, portale społecznościowe i wiele większych lub mniejszych serwisów internetowych. Certyfikat SSL pojawia się już niemal powszechnie wszędzie tam, gdzie internauci pozostawiają swoje dane. Zawsze cel jest jeden: zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. 

W pakiecie certyfikat SSL nawet za darmo!

Zadaniem SSL jest szyfrowanie danych za pomocą niezwykle zaawansowanych metod kryptograficznych. W ten sposób wszystkie te dane są skutecznie chronione bez względu na to, czy to dane do logowania czy informacje związane z wykonywaniem płatności. Certyfikat SSL jest potwierdzeniem, że stosowane są właśnie zabezpieczenia danych, a dana strona internetowa jest prawdziwa.

Wiele osób sądzi, że zdobycie certyfikatu SSL wiąże się z bardzo dużymi kosztami. To mit, który można włożyć między bajki. Obecnie oferta SSL jest tak duża na rynku, że można bez problemu znaleźć taki certyfikat w rozsądnej cenie. Mało tego, niekiedy certyfikat SSL jest wręcz dostępny za darmo. Niektórzy dostawcy usług internetowych dostarczają tego rodzaju certyfikat w pakiecie z domeną lub hostingiem bez dodatkowej opłaty. Przykładem jest marka Domeny.pl, która dodaje certyfikat SSL do planu hostingowego Pro i Unlimited. Wtedy certyfikat SSL otrzymuje się za darmo razem z innymi usługami i produktami.

Dlaczego potrzebny jest certyfikat SSL?

Niektórzy właściciele serwisów internetowych sądzą, że nie potrzebują certyfikatu SSL. Najczęściej się mylą i to z kilku powodów. Przede wszystkim nie wolno zapominać o RODO. Zgodnie z tymi przepisami zarówno administrator strony internetowej, jak i podmiot, który formalnie przetwarza dane zebrane za pośrednictwem tej strony, powinni stosować szyfrowanie danych osobowych. Najłatwiej i najtaniej można to zrobić, używając właśnie certyfikatu SSL.

Jednak oprócz ochrony danych wrażliwych SSL przyda się także z innych powodów. Taki certyfikat zwiększa zaufanie do strony www i do jej właściciela. Witryny bez SSL są oznaczane przez najpopularniejszą przeglądarkę Chrome jako niebezpieczne, co może zniechęcić wiele osób do ich odwiedzenia. SSL ułatwia także działania SEO. Nie wolno zapominać, że Google promuje serwisy z certyfikatem SSL.

SSL staje się już w zasadzie standardem, dlatego żaden poważny serwis internetowy nie może się obejść bez tego certyfikatu. Warto pamiętać, że jego zdobycie jest dziś bardzo łatwe.

Krzysztof Marecki
"Człowiek komputer", zapalony fan nowych technologii i wszystkiego, co związane jest ze światem cyfrowej rzeczywistości. Niezłomny gracz, tester i recenzent, oddający się swojej pasji każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Całkowita ochrona dzięki zaporom sieciowym Cisco

Sieć, która stanowi centrum działalności wielu przedsiębiorstw, jest dzisiaj narażona na liczne niebezpieczeństwa. Na równi z postępem technologicznym, rozwijają się zagrożenia czyhające na...

4 rodzaje sprzętu niezbędne w sali konferencyjnej

W zależności od potrzeb, sale konferencyjne mogą pełnić różne funkcje. Niekiedy służą wyłącznie konferencjom, inne są miejscem spotkań zarządu, szefów z pracownikami, miejscami burzy...

Słuchawki Poly (Plantronics) – na jakie funkcjonalności zwrócić uwagę przy wyborze?

Plantronics to światowa marka znana jako producent solidnych, dobrze brzmiących słuchawek. Jej produkty od kilkudziesięciu lat są używane w najbardziej prestiżowych firmach. Polycom to...

Google Cloud Platform – co to jest i do czego służy?

Możliwość umieszczania plików w chmurze to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością wśród ludzi otwartych na nowoczesne technologie nie bez powodu. Umiejętne użytkowanie Google...

Jak poprawnie przeprowadzić pomiar napięcia

Pomiar napięcia z wykorzystaniem warsztatowego multimetru jest jedną z najczęstszych czynności prowadzonych w pracowni elektronicznej. Znajomość kilku podstawowych zasad pozwoli zagwarantować, że czynność ta...