Fortinet czy Watchguard – jaki UTM wybrać do przedsiębiorstwa?

0
1252

Każde centrum danych wymaga stosowania odpowiednich zabezpieczeń, które będą chronić przed obecnością różnego rodzaju zagrożeń. Jednym z rozwiązań tego typu jest możliwość wykorzystania urządzeń UTM (ang. Unified Threat Management). W dzisiejszym poście omówimy Państwu ich szczegółową charakterystykę oraz przedstawimy kilka ciekawych urządzeń tego typu. Zapraszamy do lektury!

Czym są urządzenia UTM?

W zasadzie każde przedsiębiorstwo tworzące centrum danych w ramach prowadzonej działalności wymaga obecności odpowiednich zabezpieczeń sieci oraz innych punktów końcowych (takich jak komputery czy inne sprzęty podłączone do sieci). Rodzajów ochrony sieci jest wiele, jednak rozwiązaniem cieszącym się coraz większym uznaniem wśród firm jest wykorzystanie platformy UTM. Jej obecność pozwala na połączenie wielu rodzajów zabezpieczeń w ramach jednego urządzenia, co znacząco zwiększa komfort ich pracy.

Platforma UTM jest rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym, cieszącym się dużą skutecznością w zwalczaniu zagrożeń w sieci. Wśród jej niewątpliwych zalet należy wyróżnić obecność systemów typu IDS/IPS oraz VPN. Ponadto posiada wbudowane oprogramowanie antywirusowe, które dodatkowo pomaga w wyłapywaniu spamu.

Platformy UTM w swojej ofercie ma zarówno firma Watchguard oraz Fortinet. Oba z tych produktów posiadają szereg zalet, które sprawiają, że rozwiązania te są doceniane przez wielu klientów.

Platforma UTM marki Watchguard

Firma Watchguard jest amerykańską korporacją o długiej historii. Jest to producent urządzeń specjalizujących się w zabezpieczaniu sieci. Co warte podkreślenia jest to przedsiębiorstwo, które pierwsze wprowadziło zapory sieciowe na większą skalę.

Platforma UTM marki Watchguard jest dedykowana zarówno dla małych jak również średnich przedsiębiorstw. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, niezawodne. Co więcej charakteryzuje się ono niskimi kosztami eksploatacji. Producent rozwiązania Watchguard zapewnia o jego bardzo krótkim czasie na wygenerowanie odpowiedzi wystosowanej względem pojawiającego się zagrożenia. Jest to również rozwiązanie bardzo łatwe w obsłudze, a ponadto pozwala na tworzenie najbardziej dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta reguł bezpieczeństwa.

Platforma UTM marki Watchguard umożliwia bardzo sprawną kooperację z innym rodzajem oprogramowaniem np. Intel, Windows, Freescale czy Vmware.

Platforma UTM marki Fortinet

Platforma UTM Fortigate jest rozwiązaniem modułowym w zakresie świadczenia bezpieczeństwa. Charakteryzuje się również bardzo przyjemnym interfejsem dla użytkowników. Obecność zabezpieczeń sieci pozwala na zmniejszenie kosztów jej eksploatacji.

Obok zabezpieczenia sieci rozwiązanie zaproponowane przez markę Fortinet zapewnia ochronę w zakresie punktów końcowych, aplikacji ale także chmury obliczeniowej.

Warto również zaznaczyć, że produkty Fortinet takie jak Fortiguard tworzone są w oparciu o najwyższej gwarancji jakości certyfikaty oraz normy. Wśród nich można znaleźć certyfikaty typu NSS Labs czy ICSA Labs.

Co wybrać zabezpieczenie sieci marki Watchguard czy Fortinetu?

Zarówno produkty proponowane przez firmy Watchguard czy Fortinet charakteryzują się naprawdę wysoką niezawodnością. Co więcej stanowią one rozwiązania kompleksowe o niewysokich kosztach ich eksploatacji. Ich wdrażanie w małych i średnich firmach jest szybkie a co ważniejsze proste. Ponadto oba rozwiązania nie nastręczają problemów z ich skalowalnością.

Platformy UTM marki Watchguard oraz Fortinet chronią przed różnego rodzaju atakami hackerskimi, wirusami oraz spamem. Zabezpieczają również dane przedsiębiorstw, ponieważ chronią przed ich nieautoryzowanym wyciekiem.

Rozwiązanie Forigate podobnie jak Watchguard zapewnia ochronę nie tylko samej sieci, ale także wszelkim punktom brzegowym je tworzących (mogą nimi być wszelkie komputery, smartfony oraz tablety) oraz całym serwerom (w ich ramach istnieje możliwości identyfikacji każdego z użytkowników).

Platformy UTM Fortigate oraz Watchguard umożliwiają sprawne zarządzanie całą siecią w zakresie każdego przedsiębiorcy. Co więcej ich bogate wyposażenie pozwala także na kontrolowanie wykorzystywanych aplikacji oraz zdalny dostęp do zarządzania całą siecią.

W przypadku Fortigate możliwe jest także dodatkowe zabezpieczenie w postaci uwierzytelniania dwuskładnikowego. W tym celu wykorzystuje się tokeny.

Więcej informacji dotyczących rozwiązań w zakresie platform UTM oferowanych przez firmę Watchguard oraz Fortinet znajdziecie Państwo na stronie firmowej thomas it. Nasi eksperci z wielką przyjemnością udzielą Państwo więcej informacji na temat każdego z zaproponowanych rozwiązań. Co więcej pomogą także w ich odpowiednim doborze w zależności od potrzeb Państwa przedsiębiorstwa. Już dziś zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here