Google Cloud Platform – co to jest i do czego służy?

0
3205

Możliwość umieszczania plików w chmurze to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością wśród ludzi otwartych na nowoczesne technologie nie bez powodu. Umiejętne użytkowanie Google Cloud Platform, jest trendem w branży IT na skalę światową. Niestety, tylko nieliczni jej użytkownicy zdają sobie sprawę z tego, czym rzeczywiście jest Cloud Google. Nadszedł czas rozwiać wszelkie wątpliwości i umożliwić wykorzystywanie alternatyw w pełni.

Cloud Computing vs chmura publiczna

Cloud Google możemy z powodzeniem podzielić na dwa rodzaje. GCP to zarówno chmura obliczeniowa, jak i chmura publiczna. W rozwiązaniach typu Google Cloud Platform specjaliści IT zauważają ogromny potencjał. Już dziś wiadomo, że rozwiązanie, w najbliższych latach pozytywnie wpłynie na możliwości i sposoby eksploatacji danych.

GCP – Google App Engine i Google Cloud Storage

Google Cloud Platform, stosuje podział. Wyodrębnione aplikacje charakteryzują się dostosowaniem swoim predyspozycji do konkretnych potrzeb użytkowników, co pozwala na znalezienie odpowiedniego narzędzia, dostosowanego do wymagań danego usera. Wśród najczęściej eksploatowanych rodzajów GPC znajdują się między innymi: Google App Engine, służące do tworzenia aplikacji w jednym z najpopularniejszych języków programowania. Grupa docelowa, której rozwiązanie jest dedykowane ma do wyboru języki programowania takie jak: Java, Python, GO, czy PHP.

Potrzebujesz miejsca do przechowywania pokaźnych zbiorów danych? Google Cloud Storage to rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej firmy. Jeśli natomiast, szukasz alternatywnego sposobu na korzystanie z baz SQL przetestuj Google Cloud SQL.

Google Cloud Compute i Big Query

Proponowane przez GPC rozwiązanie o nazwie Google Cloud Compute to odpowiedź firmy na konkurencyjny sposób wywodzący się spod skrzydeł AWS. Odpowiada on za uruchamianie własnych maszyn wirtualnych z wykorzystaniem platformy Google. Z kolei dla małych i dużych przedsiębiorstw, które posługują się dużymi zbiorami danych, propozycja w formie Google Big Query sprawdzi się doskonale.

Cloud Launcher

Firma Google proponuje dla nowych użytkowników ciekawą formę pay-as-you-go. Dzięki Google Cloud Platform, gwarantuje Ci na start 500 dolarów do wykorzystania przez rok. Choć niektórym z zainteresowanych kwota ta może wydawać się niewielka, jednak suma w zupełności pozwala na przetestowanie swoich pomysłów oraz realizację pierwszych aplikacji. Za sprawą GCP możesz bez problemu testować, budować, wdrażać aplikacje w infrastruktorze Google wraz ze swoimi współpracownikami.

Wzrost powszechności rozwiązań chmurowych

Choć wielu z nas nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy, liczba usług oferowanych przez rozwiązania w chmurze powiększa się. Coraz więcej propozycji aplikacji jest opartych właśnie na alternatywie w postaci Google Cloud Platform. Obecnie na rynku IT prym w proponowanych usługach cloudowych wiodą GCP, Amazon z AWS oraz Microsoft z Azure. Większość aktualnie wykorzystywanych na co dzień aplikacji jest powiązana swoim działaniem właśnie z jedną z tych usług. Rozwiązanie w formie Google Cloud Platform wspiera swoją ofertą takie światowej sławy aplikacje jak choćby: Spotify, Allegro, czy PokemonGo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here