Jak wygląda rynek software house’ów we Wrocławiu?

0
721

Stolica Dolnego Śląska to miejsce, w którym sukcesywnie powstaje coraz więcej firm IT. Co więcej, są one w stanie skutecznie konkurować na całym świecie, zdobywając innowacyjne projekty, ciekawych klientów i wykwalifikowanych specjalistów. Wśród rozmaitych organizacji reprezentujących branżę IT potężny filar stanowią software house’y. Na czym polega ich działalność? Jak wygląda rynek software house Wrocław i jak sytuuje się na tle całego kraju? Dlaczego jego rola staje się coraz donioślejsza? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Sprawdź!

Software house Wrocław – w czym może pomóc Twojemu biznesowi?

Software house to firma zajmująca się tworzeniem oraz wdrażaniem oprogramowania na zamówienie, a także profesjonalnym doradztwem z zakresu rozwoju infrastruktury IT. Dostarczane przez nią innowacyjne rozwiązania to obecnie niezwykle pożądane usługi, dzięki którym liczne przedsiębiorstwa mogą utrzymać konkurencyjność na rynku. Znaczenie nowoczesnych technologii wciąż rośnie, a współcześni klienci stają się coraz bardziej wymagający. W odpowiedzi na nowe oczekiwania i wyzwania wobec biznesu powstały software house’y. W zakres usług technologicznych oferowanych przez tego rodzaju firmy wchodzą:

  • aplikacje webowe,
  • aplikacje mobilne (iOS oraz Android),
  • testowanie oprogramowania,
  • doradztwo IT,
  • outsourcing usług IT.

Rynek software house we Wrocławiu

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój sektora IT w stolicy Dolnego Śląska. Wrocław sukcesywnie staje się jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii w Polsce. Jako miasto cechuje się rozbudowanym, innowacyjnym ekosystemem informatycznym. Dzięki temu ma wszelkie predyspozycje do tego, aby wejść do ścisłej czołówki destynacji najchętniej wybieranych przez inwestorów z branży informatycznej.

Największa dolnośląska aglomeracja oferuje szerokie możliwości dla przedsiębiorców działających w branży IT. Świadczą o tym prosperujące w mieście firmy technologiczne, które cieszą się niesłabnącym, międzynarodowym uznaniem. Wrocław odznacza się ponadto:

  • korzystnym położeniem geograficznym,
  • dużym potencjałem intelektualnym, ponieważ stanowi trzecie centrum akademickie w kraju (kilkanaście tysięcy studentów kształci się na kierunkach związanych z branżą IT),
  • licznymi, chętnie organizowanymi wydarzeniami technologicznymi i inicjatywami branżowymi (takimi jak międzynarodowe konferencje, meetupy technologiczne i biznesowe czy spotkania menadżerskie).

Ponadto stolica Dolnego Śląska odznacza się ogromną dynamiką rozwoju, a wrocławskie przedsiębiorstwa informatyczne są w fazie wzrostu i transformacji. Nie powinno zatem dziwić, że w mieście funkcjonuje już ponad 100 dużych centrów IT, z czego lwią część stanowią firmy typu software house Wrocław. Co istotne, miasto dysponuje również dużą bazą wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny, których liczbę szacuje się aktualnie na niespełna 40 tys. ekspertów IT. Czynnikiem determinującym ciągły rozwój firm informatycznych jest również duży udział w rynku innych przedsiębiorstw, które wymagają profesjonalnej obsługi ze strony tych, którzy na nowych technologiach znają się najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here