Jak wypowiedzieć umowę z Cyfrowym Polsatem? [PDF]

1
73955
Jak wypowiedzieć umowę z Cyfrowym Polsatem

Jednym z operatorów telewizji cyfrowej jest Cyfrowy Polsat, aktualnie firma ta oferuje także usługi z zakresu telefonii komórkowej oraz usług internetowych. Jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy trzeba pamiętać, że umowa powinna być na czasie nieokreślonym co umożliwi bezproblemowe wypowiedzenie umowy.

Jakie muszą być warunki, aby wypowiedzieć umowę?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej formie wypowiedzenia tzn. pisemnej. Oczywiście trzeba pamiętać, że jeżeli Cyfrowy Polsat dostarczył nam jakikolwiek sprzęt to należy go zwrócić nie później niż do 30 dni od rozwiązania umowy. Sprzęt można zwrócić albo do punktu Cyfrowego Polsatu, albo odesłany bezpośrednio do siedziby firmy. Dodatkowo chcąc rozwiązać umowę należy pamiętać, że okres wypowiedzenia wynosi jeden okres rozliczeniowy od końca okresu, w którym złożyliśmy wypowiedzenie.

Jakie dane należy zawrzeć w wypowiedzeniu?

Jeśli wypowiedzenie ma być skuteczne i zostać bez kłopotów przyjęte należy pamiętać o zawarciu w nim kilku bardzo ważnych oraz istotnych elementów. Przede wszystkim elementami, które muszą znaleźć się w wypowiedzeniu jest imię i nazwisko oraz numer PESEL abonenta, dokładny adres abonenta, numer karty oraz dekodera oraz numer telefonu kontaktowego. Dodatkowo fajnie jest umieścić powód rezygnacji oraz wymienić usługi z jakich chce się rezygnować. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest własnoręczny podpis, bez niego wypowiedzenie będzie nie ważne.

Okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia w przypadku rezygnacji z Cyfrowego Polsatu wynosi 1 pełny miesiąc rozliczeniowy i dlatego też warto wypowiedzenie złożyć wcześniej, aby czasami nie przegapić końcówki okresu rozliczeniowego. Oczywiście wypowiedzenie można złożyć wcześniej jednak należy wówczas zaznaczyć z jakim terminem ma nastąpić wypowiedzenie.

Wysłanie wypowiedzenia

Wypowiedzenie może zostać złożone zarówno w stacjonarnych punktach obsługi klienta to jest Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu bądź też wysłać go do siedziby firmy w Warszawie.

Wypowiedzenie umowy z Cyfrowym Polsatem nie jest takie trudne. Przygotowanie wypowiedzenia to kwestia przygotowania pisma i zaniesienia go do odpowiedniego miejsca. Dzięki temu można bez kłopotów pozbyć się umowy z tym operatorem.

Gdzie wysłać wypowiedzenie umowy z Cyfrowym Polsatem?

Biuro Obsługi Klienta
Cyfrowy Polsat
ul. Łubinowa 4a,
03-878 Warszawa

Wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat – darmowy wzór [PDF]

Wzór wypowiedzenia umowy z Cyfrowym Polsatem [PDF]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here