Jak wypowiedzieć umowę z NC+?

3
41833
Jak wypowiedzieć umowę z NC+?

Zmiany w umowach nie zawsze są korzystne. Tak samo jest w przypadku połączenia się firmy Cyfra+ oraz Telewizja N. Dlatego też jeśli istnieje taka możliwość to warto z niej skorzystać. Warto poznać informacje pozwalające na zerwanie umowy z NC+ bez większych konsekwencji.

Wypowiedzenie umowy NC+

Zmiany u operatora powinny zostać potwierdzone na piśmie, w którym operator poinformuje dokładnie jakie zmiany mają miejsce. Dodatkowo w piśmie powinna być zawarta informacja, że jeżeli nie akceptuje się zmian to można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji. Jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy to powinno być ono dokonane zgodnie z terminem zawartym w piśmie. Czasami zdarza się, że operatorzy daty wpisują w sposób bardzo chaotyczny tak, aby utrudnić jej znalezienie w tekście, a to z kolei powoduje łatwiejsze jej przegapienie. W przypadku gdy nie złoży się wypowiedzenia do danego czasu przyjmuje się, że warunki zawarte w nowej umowie zostały zaakceptowane.

Co musi znaleźć się w wypowiedzeniu?

Niestety nie ma wzoru pisma wypowiadającego umowę z powodu nie zaakceptowania zmian w umowie. Jednak trzeba pamiętać o bardzo ważnej kwestii, że w piśmie musi być zawarty zapis o tym, że nie akceptujemy zmian. Tego rodzaju zapis sprawia, że rozwiązanie umowy obejdzie się bez dodatkowych konsekwencji. Rozwiązanie można wysłać zarówno listem poleconym jak i zostawić w salonie NC+. Poza informacją, że nie akceptujemy zmian w piśmie trzeba zawrzeć takie informacje jak imię i nazwisko abonenta, numer abonenta, oświadczenie o tym, że rezygnujemy z umowy, datę kiedy chcemy, aby umowa się skończyła oraz oczywiście podpis. Czasami można znaleźć wzory wypowiedzenia umowy, które należy dostosować do swoich oczekiwań. Jest to najszybsza metoda przygotowania takiego pisma.

Jeżeli składa się wypowiedzenie w salonie NC+ warto zrobić kopię i wziąć podpis, że została przyjęta. Wtenczas też nie zastaniemy takiej sytuacji, że firma będzie próbowała nam wmówić, że nie otrzymała wypowiedzenia. Wbrew pozorom jest to stosunkowo częste, zwłaszcza w przypadku gdy w związku ze zmianą warunków można zerwać umowę bez kar umownych. W momencie złożenia wypowiedzenia, należy sprawdzić ranking anten pokojowych, aby móc oglądać telewizję naziemną. Należy zadbać o swoje bezpieczeństwo i dlatego też właśnie kopia jest naprawdę potrzebnym dokumentem.

Gdzie wysłać wypowiedzenie umowy z NC+?

ITI Neovision S.A.
02-100 Warszawa
skr. pocztowa 8

Wypowiedzenie umowy NC+ – darmowy wzór [PDF]

Wzór wypowiedzenia umowy z NC+ [PDF]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here