Na co warto zwrócić uwagę, prowadząc marketing w social mediach?

0
1043

Prowadzenie profili social media nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga to planowania, tworzenia i nadzorowania działań. Wbrew obiegowym opiniom napisanie harmonogramu postów i przygotowanie contentu może zająć naprawdę dużo czasu. Zadanie to nieco ułatwia znajomość działania popularnych mediów społecznościowych.

Na celowniku

Początek drogi z social media wiąże się z określeniem celu dalszej podróży. Może być to zdobycie większej ilości fanów, zwiększenie zasięgów, zdobycie nowych członków zamkniętej grupy. Dopiero po ustaleniu celów można przejść do kolejnych kroków.

Wiedzieć do kogo

To jeden z ważniejszych elementów prowadzenia komunikacji na Facebooku, Instagramie i każdym innym kanale komunikacji internetowej. Nie znając grupy docelowej, trudno jest wymyślić odpowiedni przekaz. Co innego przyciągnie uwagę młodej dziewczyny uwielbiającej modę , a co innego chłopaka interesującego się motoryzacją. Firmy powinny mieć pełną świadomość osób, do których decydują się mówić.

Analiza konkurencji

Dobrze jest wiedzieć, czego w Internecie szukają odbiorcy. Nie zawsze jest to jednak takie oczywiste. W tym wypadku świetnym pomysłem może być przeanalizowanie działań konkurencji. Oczywiście nie chodzi o to, by kopiować jej komunikaty. Można jednak sprawdzić, co przynosi efekty, a z czego lepiej zrezygnować.

Własne pomysły

Przygotowanie content planu wymaga trochę czasu, ale jest to konieczne. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której na firmowym fanpage’u nie pojawi się żaden post. Harmonogram najlepiej przygotowywać z tygodniowym wyprzedzeniem. Powinny znaleźć się w nim takie elementy, jak treść postu, grafika oraz data i godzina publikacji.

Działania w mediach społecznościowych muszą być stale kontrolowane. Nie wystarczy samo umieszczenie komunikatu na profilu. Należy sprawdzać, jakim zainteresowaniem się cieszy i szybko reagować na ewentualne komentarze. Nie trudno się domyślić, że jest to bardzo czasochłonne. W niektórych sytuacjach dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnej agencji, takiej jak TearsofJoy.pl, która pomoże w realizacji założonego planu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here