Na co zwrócić uwagę, wybierając tusz do drukarki?

0
683

Drukarki odmieniły życie wielu branż i profesji. Sprawiły, że dzisiaj właściwie każdy może tworzyć dokumenty wysokiej jakości niewielkim kosztem. Niezależnie od tego czy chcemy wydrukować CV, czy zaproszenia na ślub, warto posiadać w domu dobry sprzęt drukujący. Jeśli dysponujemy modelem atramentowym, laserowym czy wielofunkcyjnym, jedno pozostaje niezmienne – co jakiś czas zachodzi konieczność wymiany tonera lub pojemnika z tuszem.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim warto znać zalety poszczególnych rodzajów drukarek, podstawowe cechy i zasady użytkowania. Najczęściej spotykanym modelem drukarki w biurach jest drukarka laserowa. W działaniu wykorzystuje technologię tonera, czyli proszku rozprowadzanego równomiernie po powierzchni kartki papieru. Modele laserowe działają szybko, sprawnie i nie wywołują hałasu, a koszt drukowania jest niższy niż w przypadku innych rozwiązań. Cechą charakterystyczną drukarki laserowej jest szybki czas druku. Podczas wymiany wkładu koniecznością jest usunięcie całego wymiennika, bez możliwości wybierania, czy potrzebujemy zamienić tusz kolorowy, czy tylko czarny.

Drukarki atramentowe umieszczają tusz na papierze. W przypadku większości dokumentów wystarczy model monochromatyczny, ale jeśli chcemy wydrukować zdjęcia lub np. kolorowe slajdy z prezentacji, to warto zaopatrzyć się w drukarkę kolorową. Ich zaletą jest to, że są w stanie drukować niezależnie od tego, jaki tusz jest w drukarce. Jeśli chcemy wydrukować dokument w kolorze czarnym to powinien wystarczyć tusz kolorowy, gdyż drukarka wymiesza barwniki i wypuści dokument w pożądanym kolorze.

Podobnie można wykorzystać tusz HP 653, który dostępny jest zarówno w kolorze jak i w wariancie monochromatycznym.

Dobierz właściwy tusz do drukarki

Kluczem jest prawidłowe dopasowanie tuszu do drukarki (np. HP 305 XL). W tym celu należy sprawdzić jaki model ma drukarka i jaki tusz do niej pasuje. Zazwyczaj ta informacja jest podana na spodzie urządzenia. Następnie raczej bez problemu powinniśmy znaleźć pasujące tusze w Internecie.

Źródło zdjęcia:

yod370 / Shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here