Serwer VPS Windows dla przedsiębiorcy

0
4701

Skuteczny Mikroprzedsiębiorca w Sieci

Tak wiele czynników trzeba brać pod uwagę, kiedy prowadzi się i rozwija własną firmę. Częstym problemem mikroprzedsiębiorców jest wybór pasujących im usług internetowych. Popularne portale społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter nie oferują zadowalającego poziomu personalizacji i uniemożliwiają pełne panowanie nad zawartością naszego profilu. Z kolei prowadzenie strony internetowej na serwerze dedykowanym wiąże się z wysokimi kosztami, przeważnie niewspółmiernymi do zysków. Niemniej firma bez własnej strony internetowej wygląda w dzisiejszych czasach nieprofesjonalnie, a dla niektórych nawet podejrzanie.

Nic więc dziwnego, że większość zaangażowanych i nastawionych na rozwój przedsiębiorców prowadzi strony internetowe w takiej czy innej formie. Jednak to, co widoczne dla oczu naszego klienta jest domem, który stawiamy na pewnych fundamentach. W przypadku niezależnej działalności internetowej fundamentem tym jest niezawodny serwer.

Serwer VPS Windows: Nowoczesność i Wygoda

Jako mikroprzedsiębiorcy wolelibyśmy nie inwestować w kosztowny serwer dedykowany, z kolei serwery współdzielone charakteryzują się małą mocą obliczeniową i niskim poziomem personalizacji, co może być frustrujące, skoro zdecydowaliśmy się już zainwestować w hosting www.

Na szczęście wielu dostawców usług hostingowych coraz częściej wprowadza do swojej oferty rozwiązanie pośrednie pomiędzy serwerem współdzielonym a dedykowanym, a jest nim serwer wirtualny, nazywany również serwerem VPS (eng. virtual personal serwer, czyli własny serwer wirtualny). Dzięki cyfrowemu podziałowi fizycznych maszyn VPS zachowuje cechy serwera dedykowanego przy bardzo konkurencyjnej cenie, zbliżonej do ceny serwera współdzielonego.

Coraz więcej serwerów VPS dostępnych jest na oprogramowaniu Windows (a nie tylko Linux), co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla mikroprzedsiębiorców, ale również wszystkich tych, którzy poszukują jakości bez konieczności podnoszenia kosztów swojej działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here