Zakup czy wynajem kampera – co będzie lepsze?

0
214

Pełnia sezonu caravaningowego jeszcze nie nadeszła, a podróżowanie samochodem kempingowym już zrzeszyło spore grono wielbicieli kilkutygodniowych tripów na własną rękę. Decydując się na podróż kamperem, często zastanawiamy się nad opłacalnością przedsięwzięcia. Czy wynajem kampera będzie lepszym rozwiązaniem aniżeli jego zakup? Odpowiadamy!

Wypożyczalnia kamperów – początki z caravaningiem

Wielu caravaningowców na początek zwykle decyduje się na wynajem! Decyzja ta bowiem nie jest tak zobowiązująca, a my uzyskamy szansę, by w ogóle sprawdzić, czy aktywność tego rodzaju jest dla nas. Jeśli dotychczas planowałeś wyjazdy spontanicznie, a zew natury nie jest ci obcy, jest spora szansa, iż pokochasz także caravaning. Wynajem samochodu wydawać, by się mógł dość optymalnym rozwiązaniem. Sprawdzisz, czy kamperowanie jest dla ciebie i być może zdecydujesz się na inwestycję we własny kamper. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy warto wynająć kamper? Poniżej nakreślimy wszelkie za i przeciw i pomożemy w podjęciu dobrej decyzji.

Jak często podróżujesz?

Wynajem kamperów sprawdzi się idealnie u osób, które stosunkowo rzadko podróżują. Choć koszty te są stosunkowo wysokie, zwykle podróżujemy w kilka osób. Co za tym idzie? Cena wynajmu rozbija się na wszystkich uczestników. Jeżeli natomiast caravaning to twoja pasja, a codzienne obowiązki pozwalają ci na częste wyjazdy, posiadanie kampera na własność jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, gdyż jednorazowy wydatek zwróci ci się już po kilku latach. Zastanów się bowiem, jak często podróżujesz…

Kampery – jak wybrać dobry pojazd?

Zanim zdecydujemy się na jazdę kamperem, warto zrobić dokładny research i zastanowić się, czego tak naprawdę szukamy! Na rynku działa wiele firm, trudniących się sprzedażą czy wynajmem pojazdów kempingowych. Przed zakupem warto sprawdzić, jaki pojazd będzie dla nas idealny! Mały, duży, półintegral, integral… Rozwiązań i możliwości jest naprawdę wiele, a przegląd katalogu może nie być wystarczający. Zakup kampera to inwestycja na lata. Zalecamy zatem na pierwszą podróż wybrać wynajem. Tym sposobem sprawdzimy, czy dane rozwiązanie spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego miejsca, zajrzyj koniecznie na stronę wrocławskiej wypożyczalni – https://kampery-klf24.pl/. Firma ta od wielu lat zajmuje się profesjonalnymi usługami z zakresu wynajmu i sprzedaży pojazdów typu kamper. Nie czekaj i spraw, co dla ciebie przygotowali! Komfort i luksus w jednym? Jesteśmy na tak!

Gotowość do jazdy

Posiadanie własnego kampera to niezwykła wygoda. Samochód jest zawsze gotowy dojazd, a nam nie pozostaje nic innego, jak spakować walizkę i ruszać. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie wyposażenie wewnątrz i stan techniczny pojazdu i gotowe! Proces przygotowywania do wyjazdu ulega bowiem znacznemu skróceniu, a my bez obaw możemy ruszyć w świat.

Przechowywanie pojazdu

Czy masz odpowiednie warunki do przechowywania własnego pojazdu kempingowego? Gdy sezon zimowy nadchodzi wielkimi krokami, właściciele kamperów muszą odpowiednio przygotować pojazd do „spoczynku”. Sposób przechowywania ma ogromne znacznie, gdyż nieodpowiednie warunki mogą w przyszłości zaowocować problemami z wilgotnością czy uruchomieniem pojazdu lub zamontowanych wewnątrz urządzeń. Jeżeli posiadasz duży garaż, lepiej dla ciebie – unikniesz kosztów wynajmu miejsca parkingowego. W przypadku wynajmu problem znika!

Wartość pojazdu

Rozważając ogólnodostępne rozwiązania, zwróć uwagę, na utratę wartości pojazdu w przypadku zakupu. Zakup kampera jest inwestycją wieloletnią. Zwykle kupujemy go na kilka, a nawet kilkanaście lat. Jeśli odpowiednio o niego zadbamy, posłuży nam jeszcze dłużej. W tym czasie na rynku pojawią się jednak nowe, ulepszone rozwiązania, które obniżą wartość kamperów naszej generacji. Wyposażenie kampera w zaawansowane urządzenia z roku na rok nieustannie się ulepsza. Decydując się na zakup, w pewnym sensie pozbawiasz się tej możliwości…

Ubezpieczenie – ile kosztuje?

Ubezpieczenie kamperów jest stosunkowo drogie. Koszty te znacząco przewyższają standardowe ubezpieczenie samochodu osobowego. OC i AC musimy płacić przez cały rok, nawet gdy kamper jest nieużywany. Biorąc pod uwagę zakup, przelicz dokładnie możliwe koszty, by uchronić się przed obciążeniem budżetu!

Zakup a wynajem campera – co wybrać?

Inwestycja w kamper to niemały wydatek. Jeśli kilka razy do roku wybierasz się na wycieczkę kamperem, zakup samochodu okaże się być niezwykle opłacalny. Jeżeli natomiast jest to twój pierwszy raz, radzimy zdecydować się na wynajem, by najpierw sprawdzić, czy podróż w takiej formie ci się spodoba. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma wiele wad, ale też zalet. Zanim zdecydujesz się na jedną z nich, zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz i dokładnie rozważ problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here