Strona główna # komputery i konsole Zalany MacBook? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji!

Zalany MacBook? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji!

Wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby rozlać kawę, herbatę czy wodę na swój komputer. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

Dzisiaj, gdy z komputerów korzystamy praktycznie na co dzień, ryzyko ich uszkodzenia jest znacznie większe niż kiedyś. Dotyczy to w szczególności laptopów, które posiadają wszystkie najważniejsze podzespoły pod klawiaturą. Gdy zatem dochodzi do zalania laptopa, na przykład MacBooka, należy działać szybko. O czym należy pamiętać w takiej sytuacji?  

1. Odłącz komputer od prądu

Gdy dochodzi do rozlania napoju na komputer, pierwszą czynnością, o której należy pamiętać, jest odłączenie go od zasilania. Woda, a także inne płyny, mogą wywołać zwarcie.

Niezwykle ważne jest także zamknięcie systemu (przez przytrzymanie przez kilka sekund przycisku zasilania). Następnie – jeżeli to możliwe – odłącz także baterię oraz inne zewnętrzne urządzenia.

2. Odwróć laptop do góry nogami

Gdy urządzenie zostało już odłączone, warto odwrócić je do góry nogami, aby spowodować wypłynięcie jak największej ilości płynów. Możesz położyć pod nim ręcznik, który wchłonie wilgoć. Odwróconego laptopa pozostaw na co najmniej 24 godziny, aby doszło do naturalnego osuszenia podzespołów, a tym samym do zmniejszenia ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia sprzętu.

3. Zaczekaj, zanim włączysz komputer

Dopiero gdy miną 24 godziny, możesz włączyć komputer. Jeżeli jednak nie ma konieczności korzystania ze sprzętu, np. dlatego, że posiadasz inny komputer, lepiej odczekaj jeszcze jedną dobę. Nie włączaj urządzenia wcześniej, ponieważ może to spowodować jeszcze większe uszkodzenia, które w efekcie odbiją się na finalnych kosztach naprawy.

Skorzystaj z profesjonalnego serwisu MacBooków!

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w związku z zalaniem laptopa lub też z innym usterkami, wybierz sprawdzony serwis komputerowy.

Profesjonalne usługi w tym właśnie zakresie oferuje serwis MacForce, którego oferta zaprezentowana jest szerzej na stronie internetowej: https://www.macforce.pl/.

Krzysztof Marecki
"Człowiek komputer", zapalony fan nowych technologii i wszystkiego, co związane jest ze światem cyfrowej rzeczywistości. Niezłomny gracz, tester i recenzent, oddający się swojej pasji każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Serwery typu Rack

Tworzą zarówno wielkie centra danych, jak i mniejsze serwerownie firm. Mogą przetwarzać setki tysięcy danych i chronić je, przy tym pracując cicho. Jak wybrać...

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej to jedno z tych działań marketingowych, które się po prostu opłaca. To dlatego, że kanał organiczny jest jednym z najbardziej wartościowych...

Uważaj na phishing! Najważniejsze zasady bezpiecznych płatności on-line

Możliwość wykonywania płatności on-line to duża wygoda, ale także zagrożenie. Co chwila w Sieci pojawiają się kolejne ostrzeżenia o atakach hakerskich na różnego rodzaju...

Na jaki program magazynowy warto postawić w 2020 roku? Prosty i intuicyjny!

Najlepszy program magazynowy 2020 powinien być intuicyjny, niezawodny i elastyczny pod względem możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Niektórzy uważają, że prosty program do magazynu...

Proces pozycjonowania stron

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek to gałąź marketingu internetowego, która w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Pozycjonowanie stron - zalety SEO odnosi się do procesu...