Do czego służy repeater WiFi?

Sieć WiFi stała się niezastąpioną technologią nie tylko w firmach, ale także w naszych domach. Nawet na co dzień do zwykłego użytkowania internetu w celach domowych potrzebujemy dobrego WiFi. Często jednak bywa tak, że kiedy nasz dom lub firma jest duża, lub w budynku występuje wiele załamań, nasz sygnał internetowy może się gubić. Jak temu zaradzić i cieszyć praktycznie pełnym sygnałem w każdym miejscu?

Czym jest repeater WiFi?

Jeśli chcemy cieszyć się mocnym sygnałem w całym budynku, to nie jest to niemożliwe. Z pomocą przychodzi nam repeater WiFi. Niepozorne urządzenie, które jest wstanie zdziałać cuda, albowiem jest, wstanie zwiększyć moc sygnału WiFi o nawet 50%. Oprócz tego jest to urządzenie bezprzewodowe, dzięki czemu jest łatwe w instalacji i obsłudze. Takie gadżety są przeważnie bardzo małe, a więc o miejsce nie musimy się martwić, wystarczy po prostu wolne gniazdko w kontakcie. Kiedy korzystamy z repeatera, nie musimy nic podłączać do naszego routera czy modemu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w wielu przypadkach. Doskonale spisuje się w wielopiętrowych domach o dość sporym metrażu, ale także w mniejszych domach z ogrodami, altanami czy garażem. Wzmacniacz sygnału zapewni wszędzie dość mocny sygnał, a więc nie tylko nie będziemy mieli problemu na różnych pietrach naszego domu, ale także, jeśli będziemy chcieli korzystać z internetu na zewnątrz naszego domu czy właśnie w garażu. W każdym miejscu będziemy mogli nacieszyć się dobrym WiFi. To świetne rozwiązanie także w biurach czy kancelariach, gdzie rozkład pomieszczeń ogranicza działanie WiFi. W sytuacji kiedy zasięg działania naszego routera i modemu to zaledwie kilka metrów repeater wzmocni jego działanie. Dzięki temu małemu urządzeniu możemy sprawić, że każdy w naszym domu lub firmie bez problemu, będzie korzystał z dobrego internetu. Co uchroni nas przed frustracją lub zdenerwowaniem.

Jak wybrać odpowiedni repeater WiFi?

Kiedy wiemy już, do czego służy repeater, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które uchronią nas przez niewłaściwym zakupem. Coś, na co trzeba zwrócić uwagę to przede wszystkim antena. Takie urządzenia zazwyczaj oferują 2 anteny, dzięki czemu można zwiększyć prędkość internetu aż do 300Mb/s. Najlepszym wyborem, będzie także takie urządzenie, które posiada największy zysk energetyczny, a dzięki temu poradzi sobie nawet z najsłabszymi sygnałami. Kolejną rzeczą jest pasmo, w jakim będzie działać nasz gadżet. Większość tego typu urządzeń działa na częstotliwości 2,4GHz, ale znaleźć możemy takie, które dodatkowo obsługują częstotliwość 5Ghz, oczywiście ten drugi rodzaj będzie droższy, natomiast jeśli zainwestujemy, bądź nie ogranicza nas budżet, to będzie to opłacalny zakup. Wtedy repeater sam będzie rozdzielał, które urządzenia potrzebują więcej internetu, a które mnie, co spowoduje, że urządzenia będą działały w 2 częstotliwościach, a internet będzie jeszcze lepszy. Ostatnią rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, aby zakupić odpowiedni repeater to sama szybkość transmisji, ona także jest ważna. Zazwyczaj szybkość transmisji wzmacniacza wynosi od 150MB/s do nawet 600Mb/s. Wyższe szybkości, nie zawsze jednak są dobrze. Przede wszystkim, jeśli nasz internet to tylko 300MB/s to nie potrzebujemy urządzenia z dwa razy większą szybkością, bo i tak będzie ono niewykorzystywane. Jeśli jednak nasz internet przekracza 600Mb/s, to warto zainwestować w mocniejszy repeater.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *