Jak wybrać dobry telefon do 1000 zł?

Smartfony, są urządzeniami, które towarzyszą Ci na każdym kroku. Tzw. flagowce, to najlepsze telefony danego producenta, po których możesz się spodziewać, topowej wydajności, najlepszych podzespołów oraz bardzo wysokiej jakości wykonania samego sprzętu. Niestety, flagowe urządzenie jest również bardzo drogie. Na szczęście na rynku smartfonów istnieją również urządzenia, tańsze, które bez problemu wystarczą użytkownikowi do podstawowych działań. Jak wybrać dobry telefon do 1000 zł?

Dlaczego, granica 1000 złotych, jest ważna?

Obecnie najtańsze telefony, można już zakupić za kilkaset złotych i o dziwo, większość z nich będzie działać lepiej niż poprawnie. Do 1000 złotych, bez problemu uda Ci się zakupić smartfon, który powinien wystarczyć do podstawowych czynności (takich jak dzwonienie i pisanie wiadomości), na dodatek będzie miał aparat oraz połączenie z internetem w tym z social mediami. Oczywiście, że decydując się na sprzęt powyżej 1000 złotych, możesz oczekiwać od niego więcej, jednak to właśnie ta półka cenowa (do 1000 złotych), jest jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów w ogóle.

Android vs iOS

Niestety, należy powiedzieć sobie jasno, że do 1000 złotych kupno nowego jabłkofona jest praktycznie niewykonalne. Możesz zdecydować się na zakup używanego urządzenia, jednak satysfakcja z poznawania jabłkowego systemu oraz telefonu, będzie znikoma. W tej półce cenowej powinieneś zwrócić uwagę na telefony z konkurencyjnym systemem operacyjnym.

W tańszych smartfonach z zielonym robocikiem na pokładzie prym wiodą marki z Państwa Środka. Oczywiście, znajdziesz w tej cenie również telefony marek z innych zakątków świata, jednak zdecydowana większość urządzeń, będzie pochodziła od chińskich producentów.

Czym się kierować przy wyborze smartfona do 1000 złotych?

Wybór urządzenia, z którym zamierzasz spędzić dłuższy czas, nie jest łatwym zadaniem. Nawet jeśli jest to smartfon z niższej półki, oczekujesz od niego w miarę płynnego działania oraz niezawodności. Aby dokonać dobrego wyboru, musisz trzymać się jakiegoś „klucza”, który pomoże Ci wybrać sprzęt idealny do Twoich potrzeb.

W pierwszej kolejności możesz popytać się znajomych, a to, z jakich telefonów korzystają, sprawdzić ich cenę na wolnym rynku oraz opinie o modelu smartfona.

Warto również skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy branżą smartfonów zajmują się na co dzień i których opinia, może Ci pomóc w podjęciu zakupowej decyzji. W takim wypadku sprawdź ranking najlepszych smartfonów do 1000 zł na Testoria.pl. Rynek smartfonów jest bardzo dużo, a jeśli nie zajmujesz się ich tematyką, to niektóre modele, mogą Ci umknąć. Zapoznając się z takim rankingiem, możesz być pewny, że urządzenia warte uwagi, nawet te mniej popularne, nie zostaną przeoczone podczas wyboru smartfona.

Jak wybrać dobry telefon do 1000 zł?

Przede wszystkim określ swoje potrzeby, względem telefonu. Następnie sprawdź, czym dysponują znajomi, którzy mogą pomóc dokonać Ci wyboru. Warto też, abyś zapoznał się z rankingiem takich smartfonów, na jednym z portali branżowych. Podejmując takie korki, wybór modelu telefonu, powinien stać się zdecydowanie łatwiejszy, a Ty powinieneś się przekonać, że nawet dysponując kwotą do 1000 złotych, można kupić ciekawe urządzenie mobilne, które wystarczy na kilka lat użytkowania.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *