Konsole używane – tańsze i tak samo dobre

Któż z nas nie lubi pograć na konsoli. Jeden godzinkę dziennie, drugi potrafi spędzać przy niej całe dnie, a oferowane przez taki sprzęt atrakcje z każdą kolejną ich generacją wchodzą na coraz wyższy poziom. To co jednak może odstraszać potencjalnych graczy, to wysoka cena. Zwłaszcza jeśli mowa o aktualnie najnowszych konsolach. Nie każdego więc stać na taki wydatek. Dlatego warto w takich przypadkach rozważyć możliwość kupna konsoli używanej. Wiele osób odradza jednak zakup sprzętu używanego. Ale czy aby na pewno takie twierdzenia są zasadne?

Używany, nie oznacza gorszy

Jednym z naczelnych argumentów, który jest wysuwany przez, nazwijmy ich, przeciwników używanych konsol jest twierdzenie, że taki sprzęt jest już wyeksploatowany do granic możliwości, najpewniej zaraz się popsuje, a poza tym sprzedający na pewno chce się pozbyć „zgniłego jaja”. Nic jednak bardziej mylnego. To że ktoś sprzedaje konsole nie oznacza przecież wcale, że sprzęt jest już na krańcu swej eksploatacji, uszkodzony czy po prostu zepsuty. Wiele osób sprzedaje konsole z najróżniejszych przyczyn i można byłoby tutaj wymieniać w nieskończoność, jak np. zmiana priorytetów w życiu, nagła potrzeba większej kwoty pieniędzy, albo po prostu zwyczajne znudzenie się danym sprzętem lub kupienie jeszcze lepszego (nowszego). A często oferowane modele używanych konsol są to modele wyglądające, jak przed chwilą wyciągnięte z oryginalnego opakowania. Po co więc przepłacać i to częstokroć naprawdę znacznie, kiedy można wybrać praktycznie to samo, ale w o wiele niższej cenie.

Dbaj o środowisko

Warto też przy tym temacie wspomnieć o rzeczy, z której nie każdy zdaje sobie sprawę, a mianowicie o coraz bardziej powszechnym w naszym życiu codziennym trendzie. Chodzi o troskę o środowisko. Zakup używanego sprzętu elektronicznego, także konsoli do gier, w przeciwieństwie do kupna nowego sprzętu sprawia, że nie są generowane dodatkowe elektrośmieci, więc przyczyniamy się tym samym do ochrony środowiska. Mamy więc tutaj do czynienia z typowym „dobrym i pożytecznym”.

Tego nie znajdziesz w sklepie

Nie miałeś nigdy wrażenia, że oferowane w sklepach zestawy z konsolami są po prostu… nudne. Jeżeli tak, to nie jesteś sam. Bo to jest fakt! Co roku do nowych sprzętów wciskane są kolejne serie gier sportowych, wyścigówek, czy strzelanek, w które gra cały świat. Z kolei świat konsol używanych, do których także często dołączane są przez sprzedającego jego gry, jest pod tym względem o wiele bardziej różnorodny. Nie jednokrotnie zdarza się, że wraz z nową konsolą można się zaopatrzyć w wydanie gry niedostępnej w naszym kraju, a nawet w Europie, co dotyczy zwłaszcza gier wydawanych w Japonii. A są to tytuły naprawdę w Polsce rzadkie, których ze świeczką szukać.

Co dwa pady, to nie jeden

Inną zaletą używanego sprzętu jest fakt, że często są już one wyposażone w dwa pady i w szereg innych dodatków, kiedy z kolei w sklepach prawdziwą zmorą jest konsola z jednym tylko padem i (oczywiście!) możliwość kosztownej, bo kilkuset złotowej dopłaty za drugi, w który prędzej czy później i tak trzeba się zaopatrzyć, bo nic nie daje takiej satysfakcji, jak gra na konsoli z rodzeństwem, z kolegą lub ze swoją sympatią. Po co zatem narażać się na kolejne koszty?

Gdzie szukać używanej konsoli?

Najlepszym miejscem, gdzie warto szukać konsoli jest bez żadnych wątpliwości Internet. Żaden największy komis czy sklep stacjonarny zajmujący się taką sprzedażą, nie może się równać z ofertą, jaką znajdziemy w sieci. Tutaj jednak warto zwracać uwagę na miejsce, w którym mamy zamiar dokonać zakupu, bo nie wszystkie z nich są sprawdzone i uczciwe. Lepiej wystrzegać się podejrzanych ofert i sprzedawców.

Na szczęście są także miejsce, które są wolne od tego typu problemów, a jego administratorzy zapewniają bezpieczeństwo zakupów. Jednym z nich jest serwis ogłoszeniowy Pokato.pl, gdzie każdy zainteresowany znajdzie również konsole do gier. Za tym właśnie rozwiązaniem przemawia przede wszystkim bogaty wybór dostępnych tam sprzętów, przejrzyste zasady jego funkcjonowania oraz intuicyjny interfejs, który w ciągu kilku minut pozwala na poznanie wszystkich, szerokich możliwości oferowanych przez tę stronę.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *