Laptopy polesingowe dla dzieci – dlaczego akurat w nie warto zainwestować?

Nasze dzieci, już w bardzo młodym wieku, z biegłością korzystają z komputerów i innego sprzętu elektronicznego. Stacjonarne PC-ty, a w szczególności laptopy są niezbędne do codziennej nauki i zabawy. Czy do tych celów odpowiednie będą używane laptopy dla dzieci? Przekonajcie się sami.

Poleasingowy laptop dla dziecka czyli jaki? 

Niektórzy rodzice obawiają się zakupu polesingowego laptopa. Te obawy są niesłuszne, o ile sprzęt kupujemy od znanych i doświadczonych sprzedawców. Poleasingowy sprzęt jest w pełni sprawny, wielokrotnie testowany, zanim trafi do sprzedaży. Poza tym, na jego zakup udzielana jest zazwyczaj 12-miesięczna gwarancja. A jeśli nabędziemy go w e-sklepie, mamy standardowo 14 dni na jego zwrot. Są to zazwyczaj laptopy użytkowane nie dłużej niż 3-4 lata.

 

Używany laptop dla dziecka a nowy 

Za zakupem używanego laptopa dla dziecka przemawia przede wszystkim cena. Może być ona naprawdę niska w porównaniu z nowymi urządzaniami. W skrajnych przypadkach zaoszczędzić możemy aż 70% wartości nowego komputera. Nie mniej ważne są oczywiście parametry takiego laptopa. Trzeba pamiętać, że w ich kwestii niewiele na rynku się zmienia. Starszy np. o 2-3 lata sprzęt nie odbiega znacząco pod względem wydajności procesora od tego najnowszego. Poza tym, zdarza się i tak, że używany laptop dla dziecka będzie pod względem parametrów przewyższać nowy i droższy sprzęt.

 

Zalety poleasingowych laptopów 

Podsumujmy zalety zakupu poleasingowego laptopa dla dziecka. Kupujemy sprzęt w pełni sprawny, o dobrych parametrach w cenie niższej nawet o 70% od tego nowego ze sklepowej półki. Taki laptop z pewnością dobrze posłuży przez kolejne kilka lat, świetnie sprawdzi się jako pomoc naukowa. Wybrać możemy również laptopa z lepszą kartą graficzną, który będzie przeznaczony typowo do gier. Jest to dobrze uzasadniony wybór pod względem ekonomicznym, a relacja ceny do jakości w wielu przypadkach przeważa na korzyść zakupu używanego, a nie nowego laptopa.  

Polecamy również artykuł:

device.pl – Używany laptop dla dziecka. Jaki wybrać? O czym należy pamiętać podczas zakupu sprzętu komputerowego dla najmłodszych?

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *