Tworzą zarówno wielkie centra danych, jak i mniejsze serwerownie firm. Mogą przetwarzać setki tysięcy danych i chronić je, przy tym pracując cicho. Jak wybrać odpowiedni serwer Rack do Twojej firmy?
Zalety obudowy Rack
Zaczniemy od wady, która równocześnie jest zaletą. Otóż żeby móc korzystać z serwera typu Rack, należy wyposażyć się dodatkowo w specjalna szafę serwerową. Minus jest tutaj oczywisty – koszty. Jednak patrząc na tę inwestycje długofalowo, możemy zauważyć zalety tego rozwiązania. Wraz z rozwojem firmy, będziemy mogli inwestować jedynie w dodatkowe serwery, bez konieczności zakupu szafy. Ponadto serwery Rack pracują ciszej niż typ Tower.
Parametry serwerów Rack
By móc doprecyzować potrzeby firmy, porównamy dwa serwery Dell, obydwa w obudowie Rack.
Serwer Dell R540:
- Kontroler iDRAG9,
- Możliwość zainstalowania dysków M.2 SSD przyspieszających start serwera,
- Procesor Intel Xeon Scalable,
- Pamięć RAM 512GB,
- 14 slotów na dyski 3.5 cala,
- 140TB pamięci masowej,
- Ośmioportowy kontroler PERC z modelem H740P (8GB nieulotnej pamięci podręcznej).
- Dwa gniazda na procesor Intel Xeon SP,
- 56 rdzeni,
- 3TB pamięci RAM,
- Możliwość zainstalowania 24 dyski NVMe,
- OpenManage od PERC,
- Funkcja QuickSync 2.
Pierwszy typ będzie dedykowany dla firm, które posiadają serwerownie i stawiają na wysoką wydajność. Wydajny procesor i duża ilość pamięci RAM gwarantuje sprawną pracę, kontroler PERC to gwarant ochrony. R740xd to z kolei serwer, do którego administratorzy mogą mieć dostęp nawet przez telefon, z każdego miejsca na świecie, posiadając jedynie dostęp do internetu. Ponadto OpenManage umożliwia zautomatyzowanie kierowania rutynowymi zadaniami. Centralny punkt dostępu daje możliwość monitorowania i zarządzania systemami.
Zastosowanie powyższych serwerów Rack
Obszar działania tych dwóch pozycji jest ogromny. Od średnich firm, przez serwerownie sądów, prokuratur czy urzędów miasta, aż po ogromne centra danych największych światowych korporacji.
Wysoki poziom ochrony danych, zdalny dostęp czy wysoka wydajność sprawiają, że serwery te sprawdzają się w instytucjach publicznych. Sądy, urzędy czy prokuratury potrzebują właśnie takich parametrów.
Podsumowując: Serwery rack od firmy Dell są wyjściem doskonałym dla firm celujących w rozwój oraz dla instytucji publicznych. Obudowa Rack daje możliwość szybszego rozbudowania serwerowni firm. Ponadto we wspomnianych wyżej serwerach istnieje możliwość zdalnego kontrolowania pracy serwera, co daje administratorom możliwość pracy nawet z drugiego końca kontynentu.
Dodaj komentarz