Tablet z Windowsem 10 czy iPad – na jaki tablet się zdecydować?

0
1017

Tablet jest urządzeniem, które łączy w sobie cechy komputerów stacjonarnych oraz smartfonów, stanowiąc tym samym wygodne narzędzie do pracy i wykonywania obowiązków, ale także oddawania się ulubionym cyfrowym rozrywkom. Przy wyborze idealnego sprzętu musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak przekątna ekranu, procesor czy też pamięć operacyjna, jednak nie mniej ważny jest rodzaj systemu operacyjnego. Postanowiliśmy porównać więc największych graczy naszego rynku, czyli tablety z oprogramowaniem Windows 10 oraz iOS.

Czym cechują się tablety z systemem Windows?

Tablety wyposażone w systemy operacyjne Windows cieszą się w Polsce bardzo dużym zaufaniem. Wynika to oczywiście z powszechności oprogramowania firmy Microsoft na komputerach osobistych – dane z zeszłego roku pokazują, że „dziesiątka” jest zainstalowana na 56% wszystkich pecetów, co sprawia, że stanowi światowego lidera systemów operacyjnych. Microsoft Windows 10 jest więc doskonale znany wielu użytkownikom i oferuje im znajome środowisko na różnych urządzeniach. Tablety z Win 10 pozwolą więc na bezproblemową pracę w ulubionym stylu, co z pewnością ułatwi też możliwość obsługi większości aplikacji obecnych również na komputerach stacjonarnych.

Tablety z Windowsem 10 wcale nie odstraszają też kosztem, a w swoim segmencie cenowym dostarczają całkiem niezłą wydajność oraz dużą wygodę użytkowania – zarówno przy wykonywaniu zadań zawodowych, jak i też obsłudze funkcji o czysto rozrywkowym charakterze. Dzięki temu jedno urządzenie sprawdzi się w wielu sytuacjach i bez problemu posłuży nam zarówno w biurze, jak i też domu.

Warto również zaznaczyć, że system Windows 10 jest stale aktualizowany, a użytkownicy co rusz otrzymują dzięki temu liczne udogodnienia oraz nowe rozwiązania. Niewiele wskazuje też na szybką premierę kolejnej odsłony oprogramowania od giganta z Redmond, dlatego nawet dziś, niemal 6 lat po premierze, nie musimy się obawiać, że sprzęt z „dziesiątką” zdezaktualizuje się niedługo po zakupie.

Tablet z systemem iOS – czy warto?

Sprzęty produkowane przez Apple są rozwiązaniem dla szczególnie wymagających użytkowników – nie inaczej jest w przypadku tabletów wyposażonych w system operacyjny iOS. Oprogramowanie firmy z Cupertino łączy w sobie świetny design interfejsu, intuicyjną obsługę, doskonałą wydajność oraz bezkompromisową szybkość wykonywania zadań. Te wszystkie cechy sprawiają, że sprzęt z iOSem jest tak chętnie wybierany przez profesjonalistów, którzy nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek ustępstwa pod kątem jakości.

Jak nietrudno się domyślić, za wysoką klasą urządzeń sygnowanych ikonicznym nadgryzionym jabłuszkiem stoi równie wysoka cena – koszt urządzenia potrafi być nawet dwukrotnie wyższy niż w przypadku tabletów z oprogramowaniem Windows.

Fani marki są jednak gotowi na taki wydatek, ponieważ wiedzą, że wiąże się on ze świetnymi parametrami technicznymi oraz designem. Oczywiście możemy zdecydować się też na tańsze rozwiązania, np. o mniejszej przekątnej czy też dostępnej pamięci – dodaje specjalista reprezentujący firmę Klucz-System z Gorzowa Wielkopolskiego, która zajmuje się sprzedażą kluczy aktywacyjnych do oprogramowania i systemów operacyjnych.

Niestety, ale tablety z system iOS mają poważny mankament, jakim jest zamknięty kod oprogramowania oraz mocno ograniczona liczba aplikacji (zwłaszcza w porównaniu z urządzeniami wyposażonymi w Androida). Apple dostarcza oczywiście swoje własne rozwiązania i odpowiedniki najpotrzebniejszych programów, jednak użytkownicy przyzwyczajeni do innych cyfrowych produktów mogą mieć problem z „przesiadką”. Przed zakupem warto więc dokładnie przemyśleć tę kwestię.

Windows 10 czy iOS – na co się zdecydować?

Reasumując, tablet z systemem operacyjnym Windows 10 będzie idealnym wyborem dla użytkowników, którzy są mocno przywiązani do rozwiązań oferowanych przez firmę Microsoft. Doskonale znane środowisko sprawia, że urządzenie nada się zarówno do domu, jak i biura, pozwalając na wygodną pracę oraz oddawanie się ulubionym rozrywkom. Za „dziesiątką” przemawia też jej rozsądna cena, która jest adekwatna do oferowanych możliwości.

Z kolei sprzęty firmy Apple, choć dla wielu stanowiące spory wydatek, zapewniają wydajność, jakiej mogą pozazdrościć inni producenci. Połączenie wyjątkowej szybkości działania, przemyślanego designu oraz odautorskich technologii sprawia, że iPady cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here